Mata grzewcza pod kafelki

Któż z was stąpając gołą stopą na terakocie nie narzekał na odczucie chłodu.

O ile bardziej przyjemnie by było stać i czuć ciepło pod nogami.

Naturalnie, że istnieje owa opcja. Należy jedynie przed ułożeniem płytek ułożyć matę grzejną. W owym celu powinno się zastosować matę grzewczą o mocy 100 lub 160 W/m2. O ile przy mocy 100 W/m2 możemy liczyć na ciepło pod stopami o tyle przy zamontowaniu maty o mocy 160W/m2 ciepło jest większe. Maty grzewcze Elektra są serwowane w kręgach o szerokości 0,5m. modele o mocy 100W/m2 występują w maksymalnej długości 24m, co daje 12m2 powierzchni. W przypadku mat 160W długość maksymalna zajmuje 20m czyli 10m2 obszaru. Obydwie wydania mat grzejnych mogą występować zarówno jednostronnie jak i z dwóch stron podłączane. W zestawach istnieje możliwość je dostać również z cyfrowym, siedmiodniowym regulatorem cyfrowym. Sterownik taki umożliwi na precyzyjne ustawienie pory doby w jakich mata grzejna ma realnie grzać.

W pakietach mat ze sterownikami przekazana jest także puszka podtynkowa do regulatora, przewodowy sensor temperatury i odcinek rury karbowanej do ułożenia czujnika temperatury podłogi.

Przed uruchomieniem powinno się skrzętnie wyliczyć potrzebny metraż. Mat grzewczych nie kładziemy pod fragmentami na ciągle zastawionymi (garderoby, wanna, suszarka, kuchenka), można je natomiast zainstalować bezpośrednio pod prysznicem w opcji bez kabiny. Dla prostszego montażu należało by naszkicować w skali plan łazienki razem ze istotnymi składnikami na trwale zastawionymi, a później rozplanować ułożenie maty grzewczej.