Purmo Aqulo F1P 90x180x1250mm, czyli kaloryfer kanałowy o podwyższonej wydajności z nawiewem.


Kaloryfery montowane w podłodze to doskonały pomysł na grzanie w pokojach o dużych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brak przestrzeni na zamontowanie kaloryferów na ścianie. Bywa, że w nowych dużych wnętrzach grzejniki kanałowe to wyłączny klucz na pokrycie wymagań pomieszczenia na ciepło, bo posiadają dużo większą wydajność niż klasyczne grzanie grzejnikowe. Grzejniki montowane na ścianie o wysokiej wydajności cieplnej mają zazwyczaj bardzo duże gabaryty i niełatwo je wkomponować w przestronne wnętrza.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P przeznaczone są do montowania w posadzkach grzanych wnętrz. Mocny wymiennik ciepła umieszczony jest w stalowej wannie, którą umieszcza się w przygotowanym do tego miejscu w posadzce. Grzejnik ten zawiera ciche wentylatory w ilości zależnej od długości wymiennika, zapewniające sztuczny obieg ciepła i przez to relatywnie wyższą wydajność cieplną kaloryfera. Wzorcem wskazanego typu kaloryferów kanałowych jest Purmo Aquilo F1P 90x180x2500mm.


Aby stosownie podłączyć grzejnik do sieci prądowej konieczny jest transformator, ponieważ wentylatory zasilane są napięciem 12V. Jednocześnie koniecznym akcesorium jest sterownik kierujący obrotami wentylatora. Wytwórca proponuje zróżnicowane wersje wyposażenia uzależniona od zaawansowania funkcji (regulator ręczny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Uzupełniających elementem, który należy zamontować na kaloryferze jest kratka maskująca. W tym przypadku producent też oferuje duży zakres wyrobów – od kratek z drewna poprzez te z aluminium, aż do najwyższej jakości i odporności: ze stali nierdzewnej.