Kocioł gazowy Vaillant ecoTEC 20-100kW kondensacyjny

Mocowanie: wiszący, Funkcje: jednofunkcyjny, Typ: kondensacyjny, Moc: 100kW, Zasilanie: GZ50, Pojemność: ,

SKU: ISM-01-11967 Kategorie: , , Tagi: , , ,

Opis

Kocioł gazowy Vaillant ecoTEC 20-100kW kondensacyjny o numerze katalogowym: ISM-01-11967 przeznaczony jest do ogrzewania mieszkań, domów jedno i wielorodzinnych.

Jest to kocioł jednofunkcyjny z możliwością podłączenia podgrzewacza ciepłej wody poprzez wbudowany zawór trójdrogowy (dla kotłów o mocy do 40kW) lub po przez sprzęgło hydrauliczne.

Szeroka oferta w zakresie mocy kotłów Vaillant EcoTec plus pozwalana na zastosowanie różnorodnych systemów wyprowadzenia spalin. Dla urządzeń o mocy do 21kW polskie przepisy budowlane dopuszczają wyprowadzenie spalin przez ścianę – dla domów jednorodzinnych wolnostojących, co sprawia że można zrezygnować z budowy tradycyjnych szachtów kominowych.

Do sterowania kotłem gazowym kondensacyjnym najlepiej zastosować regulator pogodowy z czujnikiem zewnętrznym. Dzięki temu uzyskujemy możliwość czasowej zmiany temperatury w budynku w zależności od dnia tygodnia i pory dnia, oraz regulację pogodową która gwarantuje nam najniższe możliwe rachunki za gaz.

Kocioł gazowy jednofunkcyjny Vaillant może zasilać bezpośrednio instalację grzejnikową lub podłogową. Dzięki regulacji pogodowej można tak ustawić parametry wody dla układu C.O. że nie są wymagane żadne dodatkowe pompy mieszające dla układu podłogowego. Także wbudowane naczynie wzbiorcze wystarcza do kompensowania zmian objętości wody w typowych instalacjach C.O. jeżeli planujemy dwa lub więcej obiegów grzewczych sterowanych pogodowo, należy zastosować sprzęgło hydrauliczne i dodatkowe grupy pompowe.
Planując montaż kotła gazowego kondensacyjnego należy zaplanować także podłączenie do instalacji kanalizacyjnej. Podczas pracy kotła, na wymienniku ciepła wykrapla się para wodna ze spalin którą należy odprowadzić. Przy pracy ciągłej na dużej mocy może to być kilka litrów wody na godzinę. W przypadku jeżeli kocioł będzie zamontowany w piwnicy gdzie nie mamy przyłącza do kanalizacji, można zastosować automatyczną pompę do kondensatu która przetłoczy wodę na wyższy poziom.

Kotły gazowe Vaillant objęte są dwuletnią gwarancją producenta po uruchomieniu kotła przez autoryzowany serwis firmy Vaillant.

Dane techniczne: Mocowanie: wiszący, Funkcje: jednofunkcyjny, Typ: kondensacyjny, Moc: 100kW, Zasilanie: GZ50, Pojemność: ,