Niedrogie piece z dwiema funkcjami – ostatnia okazja

We wrześniu 2015 roku wkroczyły w obieg nowe rozporządzenia, jakie wprowadziły dla wytwórców obostrzenia w sprawie wprowadzenia na rynek kotłów zasilanych gazem o wydajności poniżej 86 procent. Konsekwencją takiej sytuacji jest ograniczenie oferty zasadniczo jedynie do kotłów z funkcją kondensacji dla najnowszych układów C.O.. Do września 2018 wyjątkowo mają możliwość produkcji na wymogi Unii europejskiej piece z komorą otwartą dwufunkcyjne, jakie w naszych realiach są podstawą przy wymianie kotła dwuobiegowego w domu np:

– Piec gazowy dwuobiegowy Beretta Quadra II 8-24kW

– Kocioł zasilany gazem dwupłaszczowy Junkers Ceraclass 14-24kW

– Kocioł gazowy dwupłaszczowy Vaillant atmoTEC pro 9-24kW

– Piec gazowy dwupłaszczowy Ariston Clas Evo 10-24kW

Także jedynie i wyłącznie do września 2018 na potrzeby Unii Europejskiej będą robione najtańsze kotły z funkcją kondensacji o wysokiej emisji związków azotowych, które są alternatywą dla kotłów z komorą zamkniętą, takie jak np.:

– Kocioł zasilany gazem dwuobiegowy Junkers Cerapur Midi 7-24kW kondensacyjny

Piece gazowe tego rodzaju przypuszczalnie będą jeszcze jakiś czas dostępne w sprzedaży do wyczerpania zapasu magazynowego i będą mogły być montowane. Podstawą jest tu zapis o „wprowadzeniu towaru do obrotu”. Jeżeli produkt jest w obrocie (na stokach dystrybutora, salony sprzedaży) przed wytyczoną datą, to jest możliwość legalnej sprzedaży i instalacji. Co, gdy wyczerpie się rezerwa magazynowa? W sprzedaży pozostaną podstawowe piece kondensacyjne wypełniające zaostrzone wymogi do sprawności oraz emitowania tlenków azotu.Osoby wymieniające stary piec dwupłaszczowy, będą zmuszone zapłacić więcej na zakup kotła kondensacyjnego, a także modernizacji systemu szachtowego.