Grzejniki energooszczędne marketingowy kit

W ostatnim czasie pojawiło się wiele publikacji na temat grzejników energooszczędnych. Nazwa grzejniki energooszczędne pojawia się zawsze w kontekście grzejników elektrycznych.

Takie określenie to kłamstwo spotykane w opisie produktu. Czasami ta informacja jest bezwiednie powielana przez nieświadomych pracowników. Sprawia to że pojęcie grzejnika energooszczędnego przenika do świadomości jako coś co faktycznie istnieje.

Grzejniki energooszczędne nie istnieją. Zadaniem kaloryfera jest zamiana energii elektrycznej na cieplną. Wytworzone ciepło rekompensuje straty wynikające z budowy pomieszczenia. Dlatego można mówić o budynku energooszczędnym ponieważ jeżeli jest dobrze zaizolowany koszty ogrzewania będą niższe.

W celu ograniczenia kosztów ogrzewania warto zadbać o odpowiednim zamontowaniu grzejników, tak aby zapewnić właściwy przepływ powietrza. Termostat zapewni utrzymywanie właściwej temperatury. Przegrzanie pomieszczenia to zawsze niepotrzebna strata. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć koszty ogrzewania warto wybrać grzejnik z zegarem programowalnym. Dzięki temu możemy zaprogramować każdy dzień tygodnia i porę kiedy w pomieszczeniu temperatura ma być na niższym poziomie. Najczęściej są to godziny gdy pomieszczenie nie jest używane.

Zobacz w poradniku filmowym które grzejniki elektryczne możesz wybrać.