Elektryczny przepływowy ogrzewacz zimnej wody Amicus EPO2

Zasilane prądem podgrzewacze wody Amicus EPO2 to działające pod ciśnieniem urządzenia do szybkiego, bieżącego ogrzania wody użytkowej. Podgrzewające przepływowo podgrzewacze to niewielkich wymiarów i tanie urządzenia umożliwiające krótkie w czasie dostarczenie ciepłej wody użytkowej. Ich zasadniczą mocną stroną jest to, że nie są ograniczone wielkością zasobnika i umożliwiają używanie ciepłej wody w dowolnym momencie. Wyznacznikiem zamontowania do większej ilości punktów odbioru ciepłej wody jest jedynie ich moc.
Firma Kospel w swojej ofercie oferuje model o uniwersalnym zastosowaniu, gdyż daje się go obracać i dzięki temu montaż umożliwiony jest zarówno nad i pod miejscem poboru wody cieplej. Małe wymiary maszyny umożliwiają montaż praktycznie w każdym miejscu.
Zamontowany fabrycznie drobnostrumieniowy perlator zapewnia komfortowe użytkowanie oraz do 50% oszczędności wody i energii. Zasilane są do instalacji 230V. W zależności od zapotrzebowania ciepłej wody użytkowej do punktów odbioru stosuje się podgrzewacz od 3,5 kW przy podłączeniu do umywalki. Od 4,5kW w przypadku podłączenia do dwóch umywalek równocześnie. Przy używaniu zlewozmywaka sugerowane jest zamontowanie urządzenia od 5,5kW. Moc urządzenia umożliwia uzyskanie nawet 2,9 l/minutę ciepłej wody. Każde z urządzeń ma atest higieniczny.