Maty grzejne pod terakotę

Któż z nas stojąc gołą nogą na kafelkach nie narzekał na uczucie zimna.

O ile bardziej miło by było wstać i czuć komfort pod stopami.

Oczywiście, że istnieje taka sposobność. Należy tylko przed montowaniem kafelek zamontować matę grzejną. W tym celu powinno się zastosować matę grzejną o wydajności 100 lub 160 W/m2. O ile przy mocy 100 W/m2 możemy mieć nadzieję na ciepło pod nogami o tyle przy zamontowaniu maty o mocy 160W/m2 ciepło jest większe. Maty grzejne Elektra występują w kręgach o szerokości 0,5m. modele o mocy 100W/m2 mają maksymalną długość 24m, co daje 12m2 obszaru. W przypadku mat grzejnych 160W długość graniczna wynosi 20m czyli 10m2 obszaru. Obydwie wykonania mat mogą występować zarówno jednostronnie jak i dwustronnie podłączane. W pakietach istnieje możliwość je kupić także z programowalnym, tygodniowym regulatorem cyfrowym. Regulator ten pozwoli na precyzyjne zaprogramowanie okresu dnia w jakich mata ma bezsprzecznie pracować .

W pakietach mat ze sterownikami dostarczana jest także puszka podtynkowa do regulatora, przewodowy czujnik temperatury i kawałek rury karbowanej do ułożenia sensora temperatury podłogi.

Przed uruchomieniem powinno się skrupulatnie wyliczyć potrzebny metraż. Mat nie instalujemy pod fragmentami na ciągle zastawionymi (szafki stojące, prysznic, suszarka, kuchenka), można je natomiast zainstalować bezpośrednio pod natryskiem w wersji bez brodzika. Dla prostszego wykonania trzeba naszkicować w skali układ pomieszczenia razem ze wszystkimi elementami na trwale zabudowanymi, a później zaprojektować zamontowanie maty.