Kotły Immergas dwufunkcyjne

Kalkulując nabycie pieca gazowego do rezydencji trzeba, oprócz dopasowania odpowiedniej mocy kotła trzeba podumać nad rozmiarem i typem zbiornika wody. Zestaw taki wypełni dwie role dostarczy ciepło i ciepłą wodę użytkową.

Przy wyborze mocy pieca powinno się dołożyć zasób ok 25% wydajności na nagrzanie zbiornika na wodę.

Pojemność podgrzewacza winna być na tyle pojemna by jednorazowo udostępnić wszystkim mieszkańcom niezbędną ilość ciepłej wody. Aby dokładnie to obliczyć powiela się liczbę domowników na stale zameldowanych przez 35l na osobę – gdy korzystamy z sanitariatu lub przez 50l na osobę gdy lubimy ablucje w hydro-wannie. Czym zasobniejszy zasobnik tym szczelniejszą powinien mieć otulinę. Ówcześnie wyrabiane są zbiorniki w dodatkowej osłonie co tłumi ubytek ciepła. Przy jego doborze nie powinno się „oszczędzać”. popularne dane o wartościowości użytkowania z pojemniejszego zasobnika nie potwierdza się w drobiazgowych kosztorysach. Mamy natomiast gwarancję dużego komfortu ciepłej wody dla wszystkich mieszkańców domu, wyższą żywotność zbiornika na wodę z uwagi na mniej liczne gromadzenie kamienia a co istotne komfort bezpieczeństwa dla dzieci w obronie przed poparzeniem.

W przypadku wykorzystywania kolektorów słonecznych lub innego, zastępczego urządzeniado nagrzewania zbiornika winno się zamontować model z dwoma wężownicami.